Business Developer
Asociatia Initial
Romania
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Orientat spre rezultate, si nu spre scuze.

Experienta cu rezultate dovedite in vanzarile B2B.

Abilitati excelente in a largi portofoliul de clienti al firmei noastre.

Abilitati excelente in a identifica si comunica elementele de diferentiere ale serviciilor noastre.

Abilitati excelente de a identifica si califica noi lead-uri.

Vizionar in ceea ce priveste pozitionarea ofertei noastre pe piata.

Capacitatea de a a lua decizii si a obtine rezultate cu minima indrumare si coordonare.

Descrierea jobului

Extinde prin eforturi si cunostinte proprii, portofoliul de clienti ai firmei pentru serviiciile de training si consultanta oferite.

Gestioneaza intregul proces, de la contact la contract, cu potentialii clienti, si identifica drumul cel mai scurt si mai eficient de la contact la contract.

Asigura dezvoltarea si mentinerea unor relatii excelente cu persoanele de decizie din companiile client din portfoliu.

Asigura un flux continuu si constant de clienti pentru serviciile de training si consultanta oferite de compania noastra.

Identifica noi oportunitati de organizare si livrare de training-uri.

Propune idei si solutii de marketing in abordarea pietei pentru a atrage clienti noi.

Propune solutii de abordare si pozitionare a pietei astfel incat sa se creeze elemente diferentiatoare in perceptia posibililor clienti, solutii care intr-

un final sa conduca la cresterea vanzarilor serviciilor de training si consultanta a firmei noastre.

Dezvolta parteneriate.