INGINER IT
CNE Cernavoda
Constanta ,Romania
6 zile în urmă
source : wowjob

Responsabilitati

  • Administrare sisteme de securitate si de comunicatii;
  • Responsabilitati de control al configuratiei retele informatice;
  • Configurarea / reconfigurarea echipamentelor de comunicatie si securitate în retea;
  • Suport tehnic IT pentru utilizatori;
  • Alte responsabilitati si sarcini, conform Fisei Postului.
  • CERINTE

  • Studii superioare tehnice;
  • Specializarea : Automatica, Electronica, Electrotehnica sau Informatica;
  • Minim 2 ani experienta în activitati de utilizare si configurare a echipamentelor de comunicatii si a protocoalelor de comunicatii;
  • Cunostinte temeinice în domeniile de securitate a sistemelor informatice interconectate concentrat (LAN) sau distribuit (WAN), posibilitati de analiza si implementare a sistemelor informatice;
  • Cunostinte de monitorizare si securizare sisteme integrate de administrare retea;
  • Cunostinte de limba engleza scris, citit, conversatie.
  • OFERTA

    Salarizare si alte beneficii

  • Conform Contractului Colectiv de Munca al Sociestatii Nationale Nuclearelectrica SA;
  • Alte informatii

  • Activitati desfasurate in sistem de lucru procedurat;
  • Conditii de lucru la nivelul standardelor;
  • Facilitati de dezvoltare profesionala;
  • OBSERVATII

    Data limita de transmitere a CV-urilor este 24 / 12 / 2014

    Informatii suplimentare : telefon 0241 / 801216

    Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare pentru participarea la concurs.

    Bibliografie

  • Cursul de pregatire CISCO CCNA semestrul I;
  • ANDREW S. Tannenbaum RETELE DE CALCULATOARE ultimele doua versiuni;
  • Securitatea retelelor de calculatoare si a statiilor de lucru hard si soft.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite