IT - Customer Service Specialist
Calirom
Romania
8 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Persoana dinamica, dornica de acumulare de cunostinte noi, disponibila la deplasari in tara si strainatate;
  • Persoana sociabila, cu bune abilitati de comunicare;
  • Experienta minima operare Microsoft Office;
  • Experienta minima in ceea ce priveste echipamentele electronice de curenti slabi;
  • Cunostinte de baza de electrotehnica;
  • Cunostinte minime de retelistica (TCP,UDP,TCP / IP) si echipamente IP;
  • Limbi straine : engleza;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Ar constitui un avantaj :

  • Cunostinte de baza LAMP (Linux operating system, Apache HTTP Server, MySQL, PHP);
  • Cunostinte generale de dezvoltare software (Bash, Java, C / C++, JavaScript, PHP);
  • Cunostinte minime de management, diagnosticare si troubleshooting pentru interfete seriale in Linux / UNIX;
  • Cunostinte solide retelistica(TCP,UDP,TCP / IP);
  • Cunostinte solide pentru domeniul electrotehnic;
  • Descrierea jobului

  • Asistenta telefonica si remote oferita clientilor;
  • Deplasari la locatii, stabilirea legaturii cu personalul tehnic si administrativ desemnat al beneficiarilor;
  • Mentenanta sistemelor de control acces hotelier si ale sistemelor integrate Calirom;
  • Configurarea serverelor ce urmeaza a fi instalate in locatii;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite