Contabil
DAL Consulting SRL
Romania
7 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta de minim 3 ani pe un post similar;
  • Absolvent studii superioare profil economic;
  • Cunostinte solide de legislatie contabila si fiscala;
  • Buna cunoastere de operare a programului contabil WinMentor;
  • Buna cunoastere a pachetului MS Office;
  • Capacitate ridicata pentru analiza, sinteza, planificare si prioritizare;
  • Competențe de management financiar constituie un avantaj;
  • Meticulozitate, atentie la detalii, spirit analitic, acuratete si lucru eficient in echipa.
  • Descrierea jobului

  • Prelucrarea si inregistrarea contabila a datelor inscrise in documentele justificative in concordanta cu legislatia din Romania;
  • Realizarea operatiunilor de trezorerie ( operatiuni de casa, operatiuni de banca)
  • Operatiuni cu instrumente de plata ( emitere bilete la ordin, urmarirea decontarii acestora, emiterea corecta si la timp a documentelor pentru care au fost emise instrumentele de plata );
  • Realizeaza, urmareste si actualizeaza cash-flow-ul;
  • Intocmeste statele lunare de salarii si declaratiile catre bugetul de stat, CAS, fonduri speciale;
  • Intocmirea deconturilor si declaratiilor pentru impozitele si taxele cerute de legislatia in vigoare;
  • Verificarea corectitudinii inregistrarilor contabile si componenta soldurilor conturilor;
  • Urmarirea incasarilor si a platilor facturilor ajunse la scadenta;
  • Verificarea si / sau inregistrarea documentelor contabile, jurnale, deconturi, amortizari, mijloace fixe;
  • Participarea la intocmirea raportarilor lunare, trimestriale, semestriale, anuale catre autoritati;
  • Întocmire bilanț și declarații contabile;
  • Implicarea in controalele fiscale si auditurile financiare prin pregatirea si furnizarea datelor solicitate;
  • Cunoasterea legislatiei cu privire la spetele aparute in activitatea companiei.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite