Director achizitii (echipamente si aparatura electrica)
EJOBS GROUP
Romania
26 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare (de preferat economice sau tehnice);
  • Experienta releventa de Manager Achizitii (de preferabil domeniul materiale electrotehnice);
  • Excelente abilitati in utilizarea calculatorului (MS Office, Sisteme ERP Senior avantaj);
  • Bune cunostinte de limba engleza (scris / vorbit);
  • Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Abilitati de dezvoltare a echipei de achizitii coordonate;
  • Persoana cu initiativa, proactiva;
  • Descrierea jobului

  • Propune si dezvolta strategia de achizitii a companiei;
  • Responsabil cu mentinerea si dezvoltarea relatiei de colaborare cu furnizorii companiei, urmarind derularea corespunzatoare a contractelor comerciale (din punct de vedere al conditiilor comerciale, tehnice, financiare etc);
  • Coordoneaza echipa in relatia cu furnizorii de marfa;
  • Se asigura de dezvoltarea profesionala continua a angajaţilor din subordine;
  • Responsabil de verificarea conformitatii caracteristicilor tehnice si comerciale ale produselor comandate si receptionate;
  • Contribuie la intocmirea planului de afaceri anual si la realizarea diverselor proiecte initiate in companie;
  • Ia masuri pentru realizarea indicatorilor de performanta solicitati de companie.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite