Key Account Executive BANAT & CRISANA
SC CROCO SRL
Romania
32 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • experienta relevanta in vanzari pe IKA, de preferinta pe segmentul de FMCG (conditie obligatorie);
  • studii superioare;
  • persoana dinamica, cu abilitati dezvoltate de comunicare, prezentare, negociere, planificare, monitorizare si organizare;
  • capacitate de a evalua şi a lua decizii;
  • capacitate de a lucra cu oamenii;
  • claritate şi coerenţa in exprimare;
  • punctualitate;
  • corectitudine si responsabilitate;
  • abilitate foarte buna in solutionarea situatilor de conflict;
  • atitudine si gandire pozitiva;
  • rezistent la stres;
  • bun organizator;
  • spirit de echipa;
  • cunostinte avansate operare PC (Microsoft Office);
  • permis de conducere cat.B.
  • domiciliu stabil in TIMISOARA
  • Descrierea jobului

  • coordoneaza si monitorizeaza activitatea de mercantizare a produselor pe raft in locatiile in care acestia exista pentru a avea un grad de umplere maxim si o expunere optima iar in locatiile fara merchandiseri, mercantizeaza produsele companiei daca este necesar
  • este responsabil de realizarea obiectivelor de performanta in clientii alocati de tip Key Account;
  • viziteaza zilnic clientii de pe ruta stabilita ,promoveaza oferta si negociaza comenzi;
  • indeplinirea in totalitate a obiectivelor privind implementarea promotiilor si a plasarilor secundare in magazinele din aria de responsabilitate
  • asigura respectarea standardului de prezenta la raft pentru produsele companiei;
  • implementeaza actiunile promotionale de promovare;
  • ofera clientilor informatii despre produse,promoveaza produsele in vederea vanzarii;
  • asigura monitorizarea si cercetarea permanenta a pietei;
  • intocmeste periodic rapoarte si statistici de vanzare;
  • urmarirea preturilor, gestionarea livrarilor si managementul reclamatiilor din partea clientilor
  • BENEFICII :

  • oportunitati de dezvoltare profesionala si personala;
  • pachet salarial motivant
  • masina si telefon;
  • mediu de lucru dinamic, profesionist intr-o companie de succes .
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite