AVOCAT STAGIAR
ADAM LUMINITA - CABINET DE AVOCAT
Romania
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • absolvenți ai Facultăţii de Drept care au acumulat practică în timpul anilor de studii şi au promovat examenul de admitere în profesia de avocat sesiunea august 2018;
  • să dovedească cunoştinţe juridice temeinice;
  • cunoștințe avansate de limba engleză;
  • capacitate de a reacţiona rapid şi de a lua decizii corecte în momente critice, asumându-şi responsabilităţi;
  • să aibă excelente abilităţi de comunicator şi jucător în echipă;
  • să aibă cunoştinţe operare PC.

    Descrierea jobului

  • oferirea de asistență și reprezentare juridică a clienților prin intermediul mijloacelor de comunicare sau la sediul acestora, inclusiv reprezentare în instanță;
  • lucru independent sau în echipă pentru a oferi clienților materiale livrabile finale;
  • oferirea de materiale preliminare și schițe de documente membrilor echipei;
  • asigurarea finalizării la timp a angajamentelor primite;
  • contribuția la dezvoltarea cunoașterii generale a societății;
  • contribuția la efortul general de dezvoltare a activității societății și la construirea unei practici adecvate propriei calificări și experiențe profesionale;
  • pregătirea de materiale în scopul prezentării către clienți și a instruirii acestora, materiale de marketing, buletine informative, articole juridice și de business;
  • participarea la întâlniri, prezentări, cât și alte acțiuni de dezvoltare a activității societății.

    Anunțul este valabil pentru municipiul București.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite