Team Leader
ENCO IDEAS
Romania
‎în urmă cu 12 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Abilitati de comunicare, negociere, responsabilitate si corectitudine.

Persoana serioasa.

Persoana ambitioasa, motivata, orientata catre client si rezultate.

Disponibila pentru activitatea pe teren.

Capabila sa transforme problemele in solutii, proactiva si flexibila.

Dornic de dezvoltare personala si de crestere in cadrul Companiei.

crearea unei echipe de vanzari in scurt timp reprezinta un avantaj).

Descrierea jobului

Suntem in cautare de Team Leader(cu exerienta) si agenti de vanzare(cu sau fara exerienta).

O data cu liberalizarea pietei de energie si gaz clientii isi pot alege un Furnizor pentru energie si gaz.

Job-ul unui agent D2D (de teren) este acela de a intermedia si incheia contracte de energie si / sau gaz cu clientii rezidentiali.

Dupa perioada de pregatire(trainig) agentul merge pe teren si promoveaza ofertele Companiei. Datorita preturilor mai avantajoase(mai mici decat ale concurentei) ofertele Enelului ne ofera un avantaj competitiv ce vine sa usureaze munca agentilor.

Cheia succesului : invatarea produsului si perseverenta.

Team Leaderul : se asigura de buna organizare a echipei din subordine. Stabileste routingul echipei,ofera suport agentilor noi, raporteaza catre superior rezulatatele si se organizeaza astfel incat sa atinga obiectivele stabilite.

Cheia succesului : Organizare si viziune.

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite