Specialist Aprovizionare
AUCHAN ROMANIA S.A.
Romania
19 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta relevanta in domeniu de minim 1 an;
  • Limba engleza nivel mediu, limba franceza reprezinta un avantaj;
  • Bune cunostinte operare calculator (Microsoft Office Excel);
  • Deschis, comunicativ, spirit de echipa.

    Descrierea jobului

  • Efectueaza comenzi de marfa catre furnizori tinand cont de specificul produselor, sezonalitate si activitatile cu caracter promotional;
  • Mentine relatia cu furnizorii si efectuarea schimbului de informatii;
  • Mentine un echilibru intre rata de detentie (cat mai mare posibila) si nivelul de stoc (cat mai optim posibil);
  • Gestioneaza activitatile promotionale si se asigura de emiterea comenzilor in timp util la furnizori;
  • Verifica periodic articolele cu termen de valabilitate scurt si ia masuri in vederea diminuarii pierderilor;
  • Gestioneaza fluxul de marfa optim pentru aprovizionare, chestionand periodic cel mai bun mod de livrare in functie de rulaj si sezonalitate si propune schimbari;
  • Verifica acuratetea datelor logistice in sistemul informatic si se asigura de corectarea acestora;
  • Gestionaza programul de comanda / livrare si a datelor logisitice necesare emiterii comenzilor;
  • Evalueaza periodic performantele furnizorilor;
  • Coopereaza constant cu departamentele implicate din centrala.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite