Asistent medical generalist
Medicover Romania
BUCURESTI ,Romania
5 zile în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

Locatie : Medicover Bucuresti

Principalele responsabilitati :

  • Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
  • Participa la educatia medicala a pacientului;
  • Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
  • Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
  • Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale.

    CERINTE

  • Minim 2 ani experienta ca asistent medical;
  • Experienta anterioara pe gastroenterologie constituie avantaj;
  • Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;
  • Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;
  • Cunostinte medii de operare PC;
  • Cunostintele medii de limba engleza pot constitui un avantaj;
  • Disponibilitate de lucru full time, in ture.

    OBSERVATII

    In situatia in care considerati ca indepliniti criteriile de mai sus si va doriti sa lucrati intr-un mediu competitiv alaturi de o echipa de profesionisti asteptam aplicatia dumneavoastra la adresa de email : recrutare medicover.ro.

    Candidatii selectati vor fi contactati in maxim 2 saptamani de la data transmiterii CV-ului. Toate aplicatiile vor fi gestionate cu maxima confidentialitate.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite