Consilier Juridic - Departament Executare Silita
DEBT COLLECTION AGENCY
Romania
8 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte :

  • Studii superioare juridice finalizate obligatoriu;
  • Experienta in executare silita minimum 1 an, ;
  • Preferabil experienta de lucru in : companii de colectare debite, banci, IFN-uri, cabinete de executori judecatoresti, cabinete de avocatura;
  • Cunostinte de Microsoft Office Excel la nivel avansat;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
  • Atentie la detalii si spirit de observatie;
  • Adaptabilitate si deschidere catre schimbare;
  • Persoana orientata catre obiectiv;
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Disponibilitatea de a efectua activitati de teren.

    Responsabilitati :

  • Analizeaza dosarele si gestioneaza activitatile de recuperare a creantelor;
  • Redacteaza si sustine actiuni pentru chemarea în judecata a debitorilor;
  • Coordoneaza relatia cu executorii judecatoresti parteneri; se asigura ca actiunile pe care acestia trebuie sa le realizeze in cazurile predate se efectueaza la timp si in conformitate cu procedurile si legislatia in vigoare in materia executarii silite;
  • Responsabil de rezultate obtinute in dosarele de executare silita, efectueaza deplasari la debitori impreuna cu executorii judecatoresti, urmareste demersurile efectuate in dosarele de executare etc;
  • Efectuează rapoarte privitoare la rezultatele obţinute;
  • Asigura actionarea cazurilor alocate in acord cu cerintele calitative si in termenele stabilite cu superiorul direct;
  • Urmeaza procedurile specifice actiunilor in instanta pentru cererile de investire, de executare, de partaj si pentru orice alte cazuri in care este delegat de catre superiorul direct;
  • Formuleaza intampinari pentru cazurile in care exista contestatii la executare;
  • Mentine relatia cu departamentele interne implicate in activitatea sa.

    Beneficii :

    Oportunitatea de a face parte dintr-o companie multinationala in ascensiune, parte a B2 Holding (http : / / www.b2holding.

  • no / Markets) unul dintre cei mai importanti jucatori din domeniul achizitiilor si colectarii de creante din Scandinavia si Europa Centrala si de Est;
  • Mediu de lucru motivant intr-o echipa tanara, profesionista si dinamica;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonusuri in functie de performanta;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite