Contabil Sef - OTOPENI
Klass Wagen
Romania
27 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

VA RUGAM SA CITITI SI SA EVALUATI ATENT CERINTELE SI JOBUL SI SA APLICATI CU INCREDERE IN CAZUL IN CARE CORESPUND CU COMPETENTELE SI OBIECTIVELE DVS.

aplicati doar daca puteti, vreti si mai ales v-ar PLACEA, activitatile care sunt enumerate mai jos).

OBSERVATIE :

1. Activitatea se desfasoara in vecinatatea aeroportului Henri Coanda OTOPENI (Se deconteaza abonamentul liniilor EXPRESS, pentru persoanele din BUCURESTI).

2. Desi job-ul este in OTOPENI, el este promovat pe mai multe localitati din Romania, pentru persoanele interesate de o relocare in Bucuresti.

OFERIM conditii avantajoase de inchiriere.

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el) are :

  • grad de expertiza ridicat
  • Expert contabil
  • persoana procedurala si responsabila
  • experienta de lucru minim 5 ani, din care 3 ani ca si Contabil Sef
  • experienta in departamente / firme de contabilitate mari, complexe (cifra de afaceri mare)
  • experienta in coordonare / management
  • Descrierea jobului

  • indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • asigura organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii patrimoniului societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatii;
  • organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, contabilitatea veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale in conformitatea cu legislatia in vigoare;
  • urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului;
  • raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei in documentele justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimonial societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
  • intocmeste, semneaza si depune lunar, trimestrial, semestrial, anual, declaratiile privind taxele si impozitele datorate de catre societate catre Bugetul local, Bugetul de Stat, Bugetul Asigurarilor sociale si fondurilor speciale, Intrastat
  • asigura si raspunde de indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de Bugetul statului, terti, in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • raspunde de respectarea disciplinei de casa, a regulamentului operational de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile cu numerar, efectuand personal sau prin alta persoana imputernicita, cel putin lunar si inopinant controlul casieriei, atat sub aspectul existentei faptice a valorilor banesti cat si sub aspectul securitatii acestora;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite