Analist Business (93020)
E.ON Servicii
Romania
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinţe

  • Studii superioare tehnice finalizate cu diplomă de licenţă, specializare în domeniul IT constituie avantaj;
  • Experienţă practică în utilizarea Microsoft Office, inclusiv Ms Visio şi Ms Project, Jira; cunoştinţe de utilizare a practicilor şi uneltelor specifice Project Management;
  • Cunoştinţe avansate despre metodologia Agile şi Scrum;
  • Foarte bună cunoaştere a limbii engleze constituie avantaj;
  • Abilităţi dezvoltate de analiză şi sinteză;
  • Abilităţi dezvoltate de comunicare;
  • Bune abilităţi de negociere;
  • Orientare către lucrul în echipă;
  • Disponibilitate pentru deplasări.
  • Responsabilităţi

  • Defineşte cerinţele de business şi furnizează suport în definirea funcţionalităţilor necesare business-ului;
  • Lucrează în strânsă colaborare cu responsabilii de procese şi managementul companiilor E.ON din România pentru a identifica nevoile de business, pentru a furniza soluţii la aceste nevoi şi pentru a aduce o valoare adăugată afacerii;
  • Înţelege şi translatează în limbaj tehnic conform cu standardele de dezvoltare a platformelor digitale cerinţele funcţionale venite din nevoile business-ului;
  • Acţionează ca un punct de legătură între problemele cu care se confruntă business-ul, specialiştii tehnici şi soluţiile tehnice identificate pentru soluţionarea acestor probleme;
  • Înţelege procesele de afaceri, le documentează şi împărtăşeşte cunoştinţele cu specialiştii din departamentul Transformare Digitală şi alte departamente implicate;
  • descoperă şi documentează punctele forte şi punctele slabe ale proceselor de afaceri din companiile E.ON din România; găseşte soluţii practice, competitive pentru îmbunătăţirea proceselor;
  • Se implică în dezvoltarea diferitelor strategii în cadrul companiei, furnizând informaţii relevante în legătură cu tendinţa pieţei de soluţii digitale şi inovaţie în domeniul online;
  • Membru activ în echipele agile aplicând valorile, principiile şi practicile Agile, prin participarea în ceremoniile SCRUM, asumarea livrării user story -
  • urilor şi a task-urilor pe care şi le alocă.

    Ce oferim

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Prima de vacanţă.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite