Programator aplicatii Web
FAIR VALUE
BUCURESTI ,Romania
7 zile în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

Căutăm programatori Java EE pentru a-i forma în cele mai noi tehnologii eCommerce prezente pe piața românească prin compania Fair Value :

SAP Hybris cea mai modernă, agilă și completă platformă de comerț electronic din lume (nr.1 potrivit Gartner Magic Quadrant for Digital Commerce Report 2014).

Fair Value oferă oportunitatea certificării în această tehnologie.

Responsabilități :

Analiză și înțelegere cerințe funcționale

Propunerea soluției tehnice, dezvoltarea și testarea ei

Colaborare cu alte echipe pentru a defini și dezvolta noi funcționalități

Analiza și corectarea erorilor cât și optimizarea continuă a codului scris

Documentarea soluțiilor dezvoltate

Evoluție continuă pe plan profesional pentru a implementa noile tehnologii în vederea maximizării eficiente în dezvoltare

CERINTE

Cunoștințe despre mediul pentru dezvoltare Eclipse

Cunoștințe de programare Java Web (JSP, servlets, XML si HTML)

Cunoștințe de programare folosind Spring MVC

Cunoștințe în tehnologii client : Java Script, jQuery și HTML

Cunoștințe de programare HTML5 / CSS3

Cunoștințe despre baze de date relaționale (SQL Server, MySQL, Oracle)

Studii superioare cu profil informatic finalizate

Orientare spre rezultat și perseverență

Optimism

Prezență și atitudine business

OFERTA

Integrarea într-o echipă dinamică şi motivată

Alocarea imediată pe proiect

Plan de carieră şi pachet salarial atractiv

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite