Team Leader Echipa Dezvoltare Software
Help Net Farma
Romania
30 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate in domeniul tehnic (ex : Automatica / Electoronica / Matematica / Informatica)
  • Experienta de minim 2 ani intr-un post similar
  • Experienta anterioara in domeniul retail farmaceutic constituie avantaj
  • Bune abilitati de organizare si planificare
  • Gandire strategica, proactivitate si bune abilitati de comunicare
  • Cunostinte de baza / specifice ale managementului de proiect
  • Buna capacitate de analiza si intelegere a sistemelor IT
  • Cunostinte baze de date Oracle si MYSql
  • Cunostinte de SQL, PLSQL,Oracle Form Developer
  • Cunostinte de PHP, Java Script si CSS, HTMLS, XML,
  • Cunostinte dezvoltare Web Services (SOAP, API), ETL;
  • Cunostinte de management al controlului surselor aplicatiilor SVN
  • Cunostinte management de proiect : JIRA sau MS Project;
  • Cunostinte de utilizare si programare aplicatii BI (Qlick view, Tableau, Powe Bi)
  • Descrierea jobului

    Coordonarea activitatilor de tip software ale departamentului IT, asigurand managementul efficient al acestor probleme de tip informatic ale organizatiei.

    Gaseste si implementreaza in permanenta solutii noi software care sa duca la imbunatatirea modului de lucru a angajatilor companiei conform fiselor de cerinte primite.

    Dezvolta soft la cerinta departamentelor companiei si asigura mentenanta lor dupa implementare conform fiselor de cerinte primite.

    Asigura instruire si suport pentru utilizatori in exploatare program de gestiune.

    Dezvolta, testeaza si intretine aplicatii software, sub directa indrumare a coordonatorului de proiect conform fiselor de cerinte primite.

    Realizeaza specificatiile proiectului atat la nivel de utilizator cat si la nivel functional, folosite ulterior ca baza pentru dezvoltare

    Documenteaza pentru utilizatorul final functionalitatile realizate (manual de utilizare)

    Interactioneaza cu clientii interni pt. a determina specificatiile detaliate pentru fiecare cerinta data spre dezvoltare

    Interactioneaza cu utilizatorii finali pentru a gasi cea mai buna solutie pentru interfata aplicatiilor

    Asigura suport pentru aplicatiile dezvoltate si / sau existente in companie

    Participa activ in planificarea proiectelor

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite