Consultant Resurse Umane
Elicom SRL
Romania
15 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Suntem în căutarea unui Recruiter isteț, dinamic și conștiincios, care să ne ajute să promovăm oportunitățile profesionale din cadrul companiei.

Dacă ești o persoană care tratează responsabilitățile locului de muncă cu entuziasm, căreia îi place să se implice în proiecte de dezvoltare a echipelor de lucru și a companiei, care este pasionată de HR și face față cu brio provocărilor în domeniu...

Daca iți place să te implici alături de o echipa tânăra, motivată, pregătită de provocări... ...Atunci locul tău este alaturi de noi!

Pentru a-ti indeplini cu succes activitatea ai nevoie de :

  • Experiență anterioară în calitate de Recruiter - minim 1 an;
  • Experiență în gestionarea proiectelor de recrutare din sectorul BPO;
  • Studii superioare absolvite în domeniul științelor socio-umane (avantaj Psihologie, Resurse Umane, Sociologie);
  • Experiență (implicare anterioară) în campanii de promovare, generare recomandări;
  • Foarte bune abilități de operare PC;
  • Conștințe de limba engleză - nivel mediu;
  • Capacitate de organizare, planificare, implementare strategii de dezvoltare în cadrul departamentului;
  • Capacitate de a identifica noi modalități de motivare și stimulare a echipelor;
  • Excelente abilități de comunicare, relaționare și transmitere a informațiilor;
  • Atenție la detalii, gândire analitică și strategică, orientată spre obiectivele companiei;
  • Orientare către rezultate, persoană autodidactă.
  • Descrierea jobului

    Tot ce ai de făcut este să :

  • Identifici și administrezi canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
  • Recomanzi strategii de recrutare adecvate în urma analizei interne;
  • Concepi și promovezi anunțurile de recrutare;
  • Identifici potențialii candidați din bazele de date specifice, social media și prin intermediul altor surse de recrutare;
  • Programezi si susții interviuri;
  • Evaluezi candidații selectați;
  • Gestionezi baza de date și să realizezi diverse rapoarte de activitate săptămânale;
  • Te impici în procesul de analiză și implementare a strategiilor de dezvoltare organizațională;
  • Menții legătura cu persoanele cheie din departamentele companiei în vederea funcționarii optime a activității.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite