Area Sales Manager
Pramac Generators Srl
Romania
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta relevantă în vanzari;
  • Experienta in domeniul vanzarilor de echipamentelor electrice si echipamente pentru manipulat marfa in depozite constituie un avantaj;
  • Permis de conducere cat. B, fara incidente majore;
  • Disponibilitate pentru deplasari si delegatii in zona arondata, minim 10 zile lunar;
  • Cunostinte operare PC Excel, Word;
  • Abilitati comerciale si de comunicare, capacitate de planificare si organizare a timpului;
  • Persoana organizata, proactiva, cu initiativa si spirit de echipa;
  • Cunoasterea limbii engleze, nivel mediu (scris, vorbit);
  • Descrierea jobului

    Reprezinta compania in distribuitia si vanzarea de generatoare de curent, echipamente pentru manipularea marfurilor in depozit si a serviciilor aferente.

  • Intretine portofoliul actual de clienti;
  • Identifica, contacteaza clientii potentiali, culege informatii, prezinta produsele companiei si serviciile oferite;
  • Stabileste / menține relatii stranse cu proiectantii, instalatori, constructori si beneficiarii finali, identifica oportunitatiile de afaceri;
  • Propune si coordoneaza elaborarea de solutii tehnice pentru oferta;
  • Acorda consultanță clientilor in ceea ce priveste achiziția și montajul produselor;
  • Negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract in baza regulamentelor interne;
  • Urmareste derularea contractelor de vanzare;
  • Intocmeste rapoartele de activitate, respectand procedurile de lucru ale companiei;
  • Cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi domenii de interes si promovarea acestora;
  • Raporteaza saptamanal activitatea si transmite planificari pentru perioada urmatoare.
  • Beneficii :

  • Salariu de baza + bonus din vanzari;
  • Autoturism de serviciu;
  • Lucrul intr-o firma de prestigiu, cu un colectiv tanar, dinamic si o atmosfera placuta la locul de munca;
  • training de produs si de vanzari pentru cresterea performantei.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite