Consilier juridic
EJOBS GROUP
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate in domneniul juridic;
  • Experienta minim 5 ani in domeniul juridic;
  • Cunostinte solide de legislatie nationala;
  • Capacitate de a gestiona simultan proiecte multiple;
  • Capacitate de a lucra atat independent cat si in echipa;
  • Bune abilitati de comunicare verbala si scrisa;
  • Gandire analitica, atentie la detalii, abilitati de comunicare si relationare, atitudine pozitiva.

    Descrierea jobului

  • Ofera consultanta in redactarea, avizarea si revizuirea diverselor contracte incheiate de catre companie;
  • Analizeaza contractele existente intre companie si furnizori / clienti si le adapteaza conform legislatiei si intereselor companiei;
  • Reprezinta compania in fata instantelor judecatoresti, precum si in fata altor institutii / autoritati publice;
  • Redactarea si avizarea oricaror alte acte cu caracter juridic;
  • Acordarea de consultanta juridica tuturor departamentelor companiei;
  • Monitorizarea si analizarea permanenta a legislatiei relevante pentru activitatea societatii si informarea corespunzatoare atat a managementului, cat si a personalului companiei cu privire la noile modificari in legislatie, in functie de implicatiile pentru activitatea desfasurata;
  • Identificarea, prevenirea si minimalizarea riscurilor juridice care afecteaza compania;
  • Asigura arhivarea documentelor in cadrul departamentului juridic;
  • Pastreaza confidentialitatea informatiilor la care are acces.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite