Analist Financiar si Planificare
UPC Romania
BUCURESTI ,Romania
1 zi în urmă
source : wowjob

Responsabilitati :

  • Este responsabil de pregatirea rapoartelor financiare ale companiei, stardard sau ad-hoc, conform politicilor de grup;
  • Gestioneaza administrarea / transferul de fisiere in Hyperion;
  • Contribuie la imbunatatirea sistemelor si procedurilor de analiza si planificare financiara;
  • Este responsabil de pregatirea Business case-urilor (construire, urmarire, analiza si interpretarea rezultatelor si tendintelor)

    Gestioneaza coordonarea cu membrii echipei si cu alte departamente pentru culegerea informatiilor si procesarea pentru raportari periodice catre management

    Gestioneaza partea de Analiza Financiara prin realizarea de analize, evaluari, calcule de indicatori, evolutii, segmente, produse, piete.

    Contribuie la prelucrarea datelor financiare si statistice pentru intocmirea bugetului companiei si al departamentelor, precum si a revizuirilor de buget conform cerintelor managementului si actionarilor

    Contribuie la intocmirea narativelor la fiecare varianta de buget sau forecast transmisa catre actionari si management

    Ofera sprijin superiorului in intocmirea si mentinerea in actualitate a procedurilor interne cu privire la operatiunile financiare de planificare

    Ofera suport in desfasurarea activitatilor de audit intern si extern, a controalelor efectuate de autoritati fiscale, ale administratiilor locale etc.

    cu privire la operatiunile financiare de planificare

    Candidatul ideal :

    Studii superioare finalizate

    Experienta anterioara de minim 2 5 ani in activitatea de analiza financiara

    Experienta relevanta de minim 2 ani in analiza de business

    Cunoasterea aprofundata a pachetului MsOffice (Word, Excel, PowerPoint, Access)

    Cunoasterea de nivel mediu a limbii engleze (engleza de afaceri reprezinta un plus)

    Cunostinte avansate ale indicatorilor financiari specifici industriei IT&C

    Orientare catre actiune, catre rezultat

    Rezolvarea problemelor

    Organizare si planificare si Time Management

    OBSERVATII

    Daca doresti sa aplici pentru acest post, te rugam sa ne trimiti CV-ul tau.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite