Economist Departamentul Comercial
SC MEGACONSTRUCT SA
Romania
20 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare economice;
  • Bune cunostinte de operare PC- Microsoft Office Word, Outlook, Excell nivel avansat
  • Capacitate ridicata de analiza si organizare;
  • Buna colaborare in cadrul echipei;
  • Atentie la detalii, persoana responsabila, serioasa si punctuala;
  • Experienta pe un post similar constituie avantaj;
  • Descrierea jobului

  • Proceseaza cu maxima atentie si confidentialitate informatiile si documentele clientilor.
  • Tine evidenta soldurilor clientilor si transmite notificari / preavize in caz de neachitare a facturilor la timp;
  • Raspunde reclamatiilor si solicitarilor primite de la clienti in termenele conform procedurilor societatii;
  • Intocmeste facturi pentru diverse servicii;
  • Tine evidenta contractelor de prestari servicii;
  • Intocmirea rapoarte ;
  • Colaboreaza cu celelalte departamente;
  • Verificarea fiselor de cost aferente contractelor de prestari servicii;
  • Verificarea devizelor de lucrari;
  • Analiza marjei comerciale realizata din servicii si lucrari.
  • Aplică