Tehnician Sudor Tig/Wig
EMERSON
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experiența dovedită în calitate de sudor senior
  • Experiența NDT-VT, NDT-PT- constituie un avantaj
  • Experienta in folosirea echipamentelor și procedurilor de sudare manuală / semiautomată TIG, EB
  • Experiență în utilizarea instrumentelor electrice sau manuale auxiliare folosite la sudura (polizor unghiular, jig-uri etc.)
  • Abilitatea de a citi și interpreta documente și desene tehnice
  • Abilitatea de a suda diferite materiale cum ar fi Inconel, Duplex, Superduplex și alte materiale de bază din oțel inoxidabil
  • Cunoașterea standardelor de siguranță și disponibilitatea de a folosi îmbrăcăminte de protecție (masca protectie, ochelari de protectie,bocanci, mănuși etc.)
  • Cunoașterea standardelor folosite in sudarea metalelor
  • Atenție la detalii pentru a asigura calitatea și conformitatea cu desenele.
  • Educație și experiență

  • Certificare profesională - este necesară o experiență de 5 ani de sudură
  • experienta pentru control nedistructiv NDT-constituie un avantaj.
  • Descrierea jobului

    Responsabilitatile postului :

  • sa fie capabil sa citeasca și sa interpreteze documente și desenele tehnice ale sudurilor, abaterile dimensionale admisibile specificate in desenele tehnice ale ansamblurilor sudate
  • asambleaza componentele pentru sudură conform specificațiilor
  • sa actioneze sculele ,dispozitivele, verificatoarele pentru a pregăti piesele care trebuie sudate
  • sa alinieze componentele folosind jig-uri, rigle ,cleme etc
  • sa actioneze echipamente de sudură manuale sau semi-automate în diferite poziții
  • sa examineze vizual suprafețele sudate pentru a descoperi defectele.
  • sa planifice cu supervizorul programul de producție.
  • sa asigure calitatea și serviciile specificate in documentatiile tehnice
  • sa mentina o stație de lucru ordonată și curata
  • sa efectueze si alte sarcini atribuite de conducătorul sau supraveghetorul locului de munca.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite