Tehnician mentenanta electromecanica-automatica
Vitafoam Romania SRL
Romania
25 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pentru punctul de lucru locat in Chisoda suntem in cautarea unui Tehnician mentenanta industriala, din punct de vedere electromecanic-automatic.

Candidatul potrivit detine :

  • minim studii medii din domeniul tehnic;
  • cunostinte solide si experienta de ordin mecanic si tehnic in automatizari si mentenanta industriala.
  • Cerinte specifice : disponibilitate la interventii neprogramate / urgente; lucrul la inaltime in caz de nevoie.

    Calitati, aptitudini :

  • Foarte bune abilitati tehnice si indemanare
  • Capacitate de concentrare
  • Persoana organizata
  • Seriozitate
  • Responsabilitate, atentie si putere de concentrare in executarea sarcinilor de serviciu
  • Bun organizator al timpului si sarcinilor
  • Vedere de ansamblu
  • Disponibilitate pentru invatare si disponibilitatea de a impartasi cunostintele acumulate
  • Descrierea jobului

  • Intocmirea programului anual de intretinere si a fiselor de intretinere aferenta utilajelor (lucrari de
  • intretinere si verificare pe parte electrica si mecanica), in colaborare cu conducerea departamentului Tehnic;
  • Realizarea intretinerii periodice si documentarea realizarii acestora, in conformitate cu programul anual
  • de intretinere, a fiselor de intretinere si a procedurii de intretinere periodica;
  • Realizarea reparatiilor si documentarea acestora in cazul unor defectiuni accidentale a utilajelor, pe
  • parte electrica si mecanica, in limita competentelor;
  • Organizarea reparatiilor masinilor (parte electrica si mecanica) atunci cand reparatia nu se poate executa in regim propriu (demontare piese, organizare transport la atelierul de reparatie, discutare solutii tehnice
  • de reparatie, preluare si remontare piese), in colaborare cu managerul Operational al punctului de lucru

  • si al conducerii departamentului Tehnic ;
  • Realizarea documentatiei de admitere la lucru a echipelor din afara societatii (permise de lucru) si
  • supravegherea acestora pe parcursul executarii lucrarilor;
  • Urmarirea realizarii verificarilor periodice reglementate (ISCIR, detectie foc, impamantari, hidranti,
  • echipamente cu intretinere cu terti (stivuitoare, compresor, etc.);
  • Acordarea ocazionala a suportului tehnic in cazul unor defectiuni sau instalari de masini in cadrul
  • grupului, in alte locatii decat Chisoda (TM)

  • Aprovizionarea cu consumabile si piese mici pentru reparatie, in colaborare cu Managerul Operational al
  • punctului de lucru si cu conducerea departamentului Tehnic;
  • Realizarea reglajelor pe parte electrica si mecanica a masinilor, pentru utilizare in conditii optime de
  • catre operatori;
  • Colaborarea cu operatorii pentru depistarea defectiunilor si realizarea setarilor / ajustarilor necesare
  • pentru functionarea optima a utilajelor;
  • Verificarea tuturor masinilor din punct de vedere SSM, propunerea solutiilor de imbunatatire si
  • realizarea acestora in conformitate cu procedurile interne ale grupului;
  • Anuntarea imediata a superiorului in cazul in care observa disfunctiuni ale masinii si ale partilor de
  • protectie ale acestora si remedierea defectiunilor, in limita competentelor;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite