Tehnolog Logistica
APT RESOURCES & SERVICES SRL
Romania
33 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare de inginerie (mecanic)
  • Experiență minim 3 ani în Inginerie într-o fabrică de producție, în procese industriale comparabile.
  • Experiență minim 2 ani în domeniul automotive prezintă un avantaj.
  • Experiență în construirea de zone de producție noi, relocare echipamente.
  • Experiență în lucrul cu proiecte complexe.
  • Cunostinte lb. Engleză la nivel avansat
  • Cunoștințe MS - Office.
  • Descrierea jobului

  • Descrierea pașilor de proces și prezentarea vizuală a a acestora.
  • Determinarea punctelor slabe din procesele logistice.
  • Dezvoltarea și optimizarea de concepte pentru eliminarea definitivă a punctelor slabe ale proceselor.
  • Asigură implementarea, standardizarea, omologarea și îmbunătățirea proceselor de fabricație.
  • Coordonează activitatea de întocmire a specificațiilor tehnice pentru echipamente, activitatea de recepție, implementare și omologare a echipamentelor, stabilirea parametrilor optimi de funcționare, controlul și implementarea sofware-
  • lui specific, crearea documentației de lucru specifică fiecărui echipament (instrucțiuni de lucru), acordă suport la elaborarea planului de operații, asigură instruirea operatorilor.

  • Coordonează proiectele de creștere, standardizare, îmbunătățirea continuă a proceselor și parametrilor de funcționare a echipamentelor, identificarea și rezolvarea tuturor problemelor legate de siguranță și ergonomie, calității și productivității.
  • Participă la analiza reclamațiilor și colaborează cu departamentul calitate în vederea reducerii PPM.
  • Implementează, menține și participă la audituri de calitate (ISO-TS).
  • Optimizarea proceselor prin implementarea sistemelor Lean.
  • Verificări tehnice ale unităților de transport.
  • Cod anunt : 170718AM

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite