AGENT DE VANZARI - CHICCO in Romania
PARALELA 45 TURISM SRL
Romania
9 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Persoana dinamica, responsabila, orientata catre client in vederea atingerii obiectivelor.

Cerinte :

Experienta in vanzari de minim 3 ani

Experienta pe un post similar - minimum 1 ani

Studii medii / superioare

Cunostinte limba engleza si a pachetului Office nivel mediu / avansat

Permis auto categoria B

Flexibila si usor adaptabila la schimbare

Excelente abilitati de comunicare, negociere si persuasiune

Capacitate de planificare, organizare si lucru in echipa

Cu initiativa si buna cunoscatoare a pietei de distributie locale

Descrierea jobului

  • Identifica si abordeaza clienti noi, dezvolta si mentine relatii eficiente si profesionale cu portofoliul de clienti existenti;
  • Prezinta clientilor intregul portofoliu de produse si ii informeaza despre noile produse / promotii;
  • Implementeaza si urmareste aplicarea promotiilor si a politicii de merchandising efectuat de personalul clientilor;
  • Verifica permanent pozitionarea si aspectul produselor, in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
  • Urmareste si verifica livrarea marfii catre client, precum si respectarea termenilor contractuali (incasarea pe baza de bilet la ordine a facturilor catre distribuitori / operatori, respectarea termenelor de plata etc);
  • Identifica, raporteaza si rezolva situatiile aparute la clienti (evidenta stocurilor, calitatea produselor);
  • Raporteaza periodic si la cerere situatia vanzarilor si distributiei pe zona sa, precum si volumul estimat al vanzarilor pentru perioada urmatoare conform cerintelor.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite