Pricing Specialist with English and Spanish
Experis Romania
Romania
14 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, Hewlett Packard Enterprise, suntem in cautarea unui Pricing Manager, cu abilitati de comunicare in limba engleza si spaniola.

Pricing Manager-ul acţionează într-un mediu multicultural si administreaza procesele si sistemele operative oferind asistenta echipei de operatiuni vanzari EMEA, clientilor HP, partenerilor si / sau grupurilor comerciale.

Aceasta pozitie este una entry-level, asadar nu presupune un rol de management, mai degraba o autonomie mare pe proces (managerierea propriilor activitati).

Cerinte :

  • Nivel minim de experienta in acordarea de preturi speciale;
  • Cunostinte de limba Engleză fluent, Spaniola-fluent;
  • Cunoştinţe de bază de asistenţă vânzări / clienţi;
  • Aptitudini generale de lucru cu computerul (Sistemul de operare Windows), experienţă în lucrul cu aplicatiile MS Office : Excel, Word şi PowerPoint;
  • Bune aptitudini de comunicare;
  • Abilitate de a lucra cu cifre;
  • Spirit de organizare;
  • Atentie la detalii;
  • Orientare către client ţine întotdeauna cont de client;
  • Abilitate de a lua iniţiativa şi de a dezvolta soluţii; atitudine proactiva.
  • Descrierea jobului

    PRINCIPALELE RESPONSABILITĂŢI :

  • Autorizare si aprobare de preturi :
  • Procesează cererile în mod eficient conform proceselor in vigoare. Execută activităti de înaltă complexitate spre exemplu, aprobări High Risk Deals sau marje de profil scazute.
  • Se asigură ca preturile, decontările si alte informatii sunt corecte si face rost de toate autorizatiile necesare pentru procesarea de cereri, folosing delegarile asignate si alte documente / instructiuni existente la momentul respective;
  • Este bine informat de promotii, decontări si alte informatii care sunt necesare în mentinerea cererilor în sistem.
  • Asigură o bună colaborare cu functia EMEA si organizatiile partenere.
  • Oferă rapoarte si memo-uri referitoare la cererile procesate, comenzi si tranzactii;
  • Urmăreste cererile în asteptare cu alte părti implicate în proces pentru a asigura închiderea acestora în timp util;
  • Analiza de margini :
  • Realizeaza analiza si bilantarea marjelor si reducerilor; ia decizii de aprobare de preturi fiind bine informat;
  • Se consulta cu unitatea de afaceri locala sau EMEA atunci cand marjele sau reducerile sunt peste delegarile primate;
  • Se asigura ca metricii de performanta a marjelor sunt in linie cu asteptarile;
  • Protejeaza marja, prin dealuri bilantate correct si analize complete.
  • Imbunatatire continua :
  • Bine integrat în procesul de standardizare si orientat către îmbunătătire continuă;
  • Implementeaza schimbarile de process, in conformitate cu cele agreate cu liderul de echipa sau supervizorul;
  • Ofera feedback la cerere si nu numai, despre procesele in curs de schimbare;
  • Participa la forumuri de process si ofera feedback;
  • Verificari de conformitate :
  • Verifică acuratetea informatiilor continute în cereri, in conformitate cu reglementarile existente.
  • Asigura existenta documentelor necesare in cazul dealurilor de tip High Risk
  • Actualizeaza documentatia de proces cand este necesar.
  • Managementul cererilor restante :
  • Urmareste fiecare cerere deschisa, conforum procesului de management al cererilor restante;
  • Atrage atentia liderului de echipa sau / si a supervizorului atunci cand identifica cereri cu potential de a impacta in mod negative performanta, inainte de a trimite oferta / cota de prêt.
  • Foloseste canalul de comunicare portrivit pentru a contacta vanzatorii, unitatile de afaceri si orice alta parte implicate in process, pentru a inchide cererile in timp util;
  • Ofera sprijin liderului de echipa in verificarile facute pentru cererile restante si este implicat(a) active in procesul de rezolvare a acestora;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite