Consultant SAP FI/CO
FAIR VALUE
BUCURESTI ,Romania
‎în urmă cu 6 ore
source : wowjob

Responsabilități :

Analiza şi modelarea proceselor de business

Identificarea şi documentarea condiţiilor de testare, a rezultatelor aşteptate şi a script-urilor de testare

Realizarea designului, configurării şi testării unuia sau a mai multor procese din aria FI-CO (Contabilitate financiară, Controlling)

Interacţiunea directă cu clientul şi utilizatorii-cheie, prin asigurarea activităţii de instruire şi acordarea de suport de specialitate

CERINTE

Experienţă de minim 1 an în implementarea SAP FI / CO sau minim 3 ani experienţă în contabilitate ca şi utilizator SAP FI / CO (un plus expert contabil sau contabil autorizat)

Studii superioare economice (Contabilitate și Informatică de Gestiune; Cibernetică, Statistică și Informatică Economică)

Abilităţi de comunicare excelente

Cunoştinţe limba engleză

OFERTA

Oportunitatea unei cariere în consultanţa SAP

Formarea rapidă pe termen scurt prin participarea în mai multe proiecte de implementare SAP

Pachet salarial atractiv

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite