Business Intelligence Analyst with English for HPE
Experis Romania
Romania
11 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, Hewlett Packard Enterprise, suntem in cautarea unui Specialist Raportare, cu abilitati de limba engleza :

Bune aptitudini de utilizare a produselor software de calcul

Cunoştinţe de bază de asistenţă vânzări / clienţi

Cunoştinţe aprofundate de engleză atât verbal cât şi scris (buna stăpânire a cel puţin unei alte limbi străine reprezintă un avantaj)

Experienţă anterioară de lucru într-un mediu de afaceri este un avantaj

Bune aptitudini de comunicare

Simţ practic al afacerilor

Studii superioare (de preferinţă de profil informatic / tehnic)

Cunostinte privind QlikView si QlikSense

Usurinta in utilizarea MS Internet Explorer si a aplicatiilor web-based

Abilitatea puternică de a înţelege fluxuri de informaţii; necesitatea de a mentine imaginea de ansamblu a acestor fluxuri

Abilitate de a lua iniţiativa şi de a dezvolta soluţii

Abordare perfecţionistă pentru munca cu detalii

Pronuntate aptitudini analitice

Descrierea jobului

Asigura mentenanta sistemelor informatice în cadrul sistemelor interne al HPE de gestionare a relatiilor cu clientii, de stabilire a preturilor si propunere a ofertelor, precum si de procesare

Gestionează cererile de raportare ale clienţilor de la moderate la complexe, asigurându-se că datele sunt preluate şi prelucrate în termenele convenite.

Realizează verificările privind calitatea datelor pentru a se asigura că producţia generată este de înaltă calitate, conţinând date corecte şi complete

Identifică cerinţele de optimizare a sistemelor informatice

Stabileste arhitectura sistemului de aplicaţii cu baze de date al organizaţiei

Generează şi configurează baza de date

Prevede acţiuni în caz de cădere a bazei de date

Configurează şi defineşte planul de execuţie a copiilor de siguranţă bazei de date

Reface baza de date în caz de deteriorare

Identifică şi gestionează parametrii bazei de date care influenţează performanţa acesteia

Monitorizează performanţele bazei de date

Configurează securitatea bazei de date si a solutiilor informatice

Gestionează privilegiile şi securitatea utilizatorilor

Transferă date dintr-o bază de date în altă bază de date

Administrează integral cererea de rapoarte a clientului : recuperare date, procesare şi rezultat

Execută modificări asupra structurii bazei de dateContribuie la îmbunătăţirea proceselor

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite