Reservations Agent
Grand Hotel Continental
BUCURESTI ,Romania
4 zile în urmă
source : wowjob

RESPONSABILITATI :

  • Cunoasterea foarte buna a ofertelor de servicii ale lantului;
  • Preluarea solicitarilor de rezervare via telefon, email, fax;
  • Informarea potentialilor clienti cu privire la serviciile hoteliere oferite de lantul Continental Hotels si la tarifele corespunzatoare acestora;
  • Procesarea diferitelor tipuri de cereri de rezervare / modificare / anulare pentru hotelurile din lant;
  • Operarea in sistem a cererilor de rezervare / modificare / anulare si confirmare in scris (fax sau e-mail) a operatiunii efectuate.

    CERINTE

    CANDIDATUL CAUTAT VA FI :

  • Comunicativ, sociabil, teamplayer;
  • Orientat catre rezultate;
  • Organizat, bun negociator;
  • Dornic sa invete lucruri noi;
  • Proactiv, creativ, optimist;
  • Responsabil, dinamic.

    SI VA AVEA COMPETENTE PRECUM :

  • Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare profesionala;
  • Abilitati de inter-relationare;
  • Amabilitate, deschidere, integritate;
  • Initiativa si abilitatea de a-si atinge obiectivele;
  • Perseverenta si dorinta de autodepasire.

  • Studii medii sau superioare;
  • Experienta pe un post similar constituie avantaj;
  • Limba engleza (scris / vorbit nivel avansat), o a doua limba straina constituie avantaj;
  • Experienta in utilizare PC : Word, Excel, Outlook, baze de date;
  • Cunoasterea programului Opera constituie avantaj.

    OBSERVATII

    Daca profilul tau corespunde cerintelor noastre, asteptam cu interes sa aplici trimitand un email pe cariere continentalhotels.ro.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite