GERMAN Customer Support Representative-for Cluj,Sibiu,Brasov
SYKES ENTERPRISES EASTERN EUROPE S.R.L.
Romania
8 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Dacă folosești limba germană cu ușurință și îți dorești să oferi suport tehnic și informațional pentru clienții unor companii de renume, SYKES te angajează pentru a fi noul Customer Support Representative cu oferire de suport în limba germană in orașele Cluj-Napoca, Sibiu și Brasov.

Specific, clienții care folosesc diverse produse sau servicii ne contactează atunci când au nevoie de mai multe informații sau întâmpină dificultăți de natură tehnică, iar noi le oferim sprijin prin intermediul unor canale precum telefonie, e-mail și chat.

Întrucât se va incepe cu o perioadă de training tehnic (remunerat), experiența de muncă anterioară într-un domeniu similar nu este un criteriu de selecție.

Este suficient să ai :

  • bune cunoştinţe de operare MS Office;
  • excelente abilităţi de comunicare;
  • abilităţi de rezolvare de probleme;
  • un nivel mediu sau avansat de limba Germană;
  • Descrierea jobului

    Din punct de vedere a responsabilităţilor profesionale :

  • vei oferi informații consumatorilor finali ai companiilor cu care noi colaborăm;
  • vei identifica situaţiile care trebuie transferate către un alt departament;
  • vei introuce informaţiile necesare în sistemul de CRM local;
  • Noi îți oferim :

  • oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic, într-o echipă talentată şi ambiţioasă;
  • oportunităţi de instruire profesională, de dezvoltare în carieră;
  • provocări profesionale;
  • pachet de beneficii atractiv;
  • Totodată, vei mai beneficia și de :

    Program flexibil de 4, 6 sau 8 ore

    Expunere la un mediu multicultural si multilingv (oferim suport in 20+ limbi)

    Oportunități de promovare

    Training profesional -tehnologii moderne și managementul relațiilor cu clienții

  • Coaching permanent;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite