Arhitect sisteme informatice / Project manager - OTOPENI
Klass Wagen
Romania
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

ATENTIE :

Activitatea se desfasoara in vecinatatea aeroportului Henri Coanda OTOPENI.

Desi job-ul este in OTOPENI, el este promovat pe mai multe localitati din Romania. Pentru persoanele interesate de o relocare in Bucuresti, OFERIM conditii locative avantajoase.

Persoana potrivita sau Candidatul ideal (nu-l cautam chiar pe cel ideal, dar sa semene cu el), trebuie :

  • Sa inteleaga ce este un proces de business (operational) si sa aiba experienta in optimizarea proceselor cu ajutorul sistemelor informatice;
  • Sa aiba experienta anterioara in lucrul si implementarea mai multor aplicatii si programe informatice, eventual administrare IT pe cat mai multe solutii informatice este un avantaj major;
  • Sa fi coordonat proiecte diverse in care sa aiba implicati mai multi furnizori / echipe externe din outsourcing;
  • Experienta de Project Manager in proiecte informatice;
  • Sa aiba capacitatea necesara (expertiza si experienta anterioara) sa aleaga dintre diversele solutii informatice pe cea potrivita tinand cont inclusiv de cerinta de compatibilitate cu solutiile informatice deja implementate;
  • Sa aiba suficiente cunostinte de programare incat sa inteleaga ce este posibil si ce nu si daca argumentele ce stau la baza diverselor recomandari ale furnizorilor externi de software raman sau nu valabile;
  • Este capabil sa vada din perspectiva macro intregul sistem de procese operationale si intregul sistem informatic al companiei si in acelasi timp poate sa managerieze proiectele necesare pentru dezvoltarea sistemului informatic.
  • Descrierea jobului

  • Analizeaza si intelege procesele operationale din companie;
  • Deseneaza virtual (impreuna cu persoanele responsabile de procese) upgrade-urile necesare ale sistemului informatic, inclusiv implementarea unor noi aplicatii / softuri care :

  • Sa ofere automatizarea si suportul necesar colegilor : informatia de CARE este nevoie, CAND este nevoie, UNDE este nevoie si in FORMA optima cat mai simpla pentru a eficientiza activitatea personalului,
  • Sa ofere automatizarea si suportul necesar clientilor astfel incat interactiunea cu compania sa fie cat mai simpla, placuta si eficienta,
  • Sa ofere informatiile cerute de Management pentru consultarea instanta a indicatorilor de performanta ai business-ului.
  • Sistem BI performant.
  • Face research-ul si participa la alegerea softurilor potrivite pentru aceasta si apoi a colaboratorilor externi care le vor implementa si le vor customiza;
  • Coordoneaza realizarea si implementarea proiectelor respective;
  • Orchestreaza functionarea diverselor sistemelor informatice tip CRM, ERP, aplicatii mobile, soft BI etc.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite