Purchasing Specialist (Specialist Achizitii) - Timisoara
FM ROMANIA SRL
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Competenţe necesare pentru acest post :

  • Studii superioare;
  • Persoana motivata, organizata, orientata spre auto-dezvoltare, cu capacitate de organizare si analiza, proactiva;
  • Abilitati de utilizare MsOffice (Excel-nivel mediu)- SAP- nice to have;
  • Engleza - nivel mediu.
  • Descrierea jobului

    Descriere job și responsabilități :

  • Asigura un proces eficient de achizitii de servicii si consumabile;
  • Coordoneaza livrarile in concordanta cu nevoile companiei (stabileste conditiile de livrare, intregistreaza furnizorii , controleaza si administreaza colaborarea si facturarea cu furnizorii, negociaza conditiile contractuale de achizitii, intocmeste baza de date cu furnizorii, etc);
  • Colaboreaza riguros si corect cu beneficiarii interni de produse si servicii pentru a optimiza cunostintele despre nevoile lor;
  • Analizeaza in permanenta furnizorii si piata in concordanta cu nevoile companiei, investigheaza noi materiale, studiaza si analizeaza produsele si serviciile din punct de vedere al costurilor, calitatii si protectia mediului;
  • Dezvolta si gestioneaza portofoliul de furnizori pentru a produce maximum de eficiente comerciale;
  • Auditeaza si evalueaza continuu performantele furnizorilor;
  • Administreaza si coordoneaza aplicatia SAP;
  • Dezvolta si intelege sistemul de achizitii;
  • Gestioneaza stocul intern de materiale consumabile si intocmirea documentelor aferente;
  • Asigura suport administrativ in activitatile profesionale ale superiorului direct legate de raportari, imbunatatire proceduri si procese, proiecte, monitorizare si evaluare furnizori, implementari de aplicatii, audituri.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite