Linux Network Administrator
ACS Europe srl
Iasi ,Romania
1 zi în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

COMPANIE : CALL SOFT INC. ORAS : Iasi,

Companie de IT care oferă un mediu de lucru plăcut alături de o echipă tanara cu un colectiv dornic de afirmare și succes in carieră.

Îți oferim oportunitatea să te dezvolți alături de noi pe postul de Linux Network Administrator.

Responsabilități :

  • pregatire, testare, instalare, întreținere de servere.
  • monitorizează serverele pentru menținerea stabilității și continuitea funcționării.
  • administrare servere Linux (CentOS base, Ubuntu base, custom-distro)
  • troubleshooting internet, connectivity, aplicațiilor și problemelor hardware după caz.
  • utilizarea unui sistem de tickete,
  • instalarea și monitorizarea aplicatiilor,
  • documentarea și menținerea la zi a infrastructurii (realizarea documentelor și a diagramelor conforme cu infrastructura clienților și a proiectelor)
  • asigurarea suportului tehnic necesar în cadrul intervențiilor.
  • Abilități :

  • cunoștințe medii Linux minim 1 an experiență.
  • cunoștințe despre industria de găzduire / hosting
  • cunoștințe minime despre virtualizare
  • cunoștințe medii de rețelistica / networking
  • limba engleză la nivel conversațional
  • OBSERVATII

    Alatură-te echipei noastre și trimite Cv-ul pe adresa de e-mail : job callsoft.ro !

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite