Traducator limba japoneza
MAKITA EU SRL
Romania
9 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Student sau absolvent al unei Facultati Umaniste;
  • Cunoasterea limbii japoneze la un nivel mediu-avansat (echivalentul nivelului N2 Nouryoku Shiken);
  • Cunostinte de limba engleza la un nivel mediu;
  • Cunostinte MS Office la un nivel mediu;
  • Personalitate echilibrata, flexibila;
  • Abilitati de comunicare foarte bune, atentie la detalii;
  • Bune abilitati de planificare si organizare.
  • Responsabilitati :

  • Participa la proiecte de traducere / interpretariat;
  • Respecta cerintele specifice fiecarui proiect si cele ale postului ocupat;
  • Redacteaza si traduce materiale scrise, corespondenta, protocoale, rapoarte;
  • Indeplineste rolul de interpret, atat in timpul programului de lucru, cat si pe parcursul intalnirilor cu diversi parteneri;
  • Participa la proiecte si redacteaza documentatia departamentului propriu si cea realizata in colaborare cu alte departamente.
  • Beneficii - Makita EU, Branesti, Str. I.C. Bratianu, nr.164, Ilfov :

  • Asiguram transportul, in limita statiilor disponibile;
  • Asiguram o masa pe zi, la cantina societatii;
  • Dezvoltare personala si profesionala;
  • Stabilitatea locului de munca si stabilitate financiara pe termen lung.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite