Key Account Manager - Ialomita, Buzau, Vrancea
ENEL ENERGIE - Directia Vanzari, Vanzari Directe
Romania
7 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta relevanta este cea din industria prestarilor de servicii si asociate acestora, fara a se limita la acestea;
  • Nivel avansat Word, Power Point, Excel
  • Competente de negociere si comunicare influenta;
  • Abilitati de analiza;
  • Flexibilitate si capacitatea de adaptare in relationare; Orientare catre rezolvarea de probleme;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Spirit intreprinzator, proactiv; dorinta de perfectionare continua
  • Etica si integritate
  • Dorinta continua de perfectionare;
  • Orientare catre obtinerea de rezultate;
  • Competente de vanzare si management al unui portofoliu de clienti;
  • Competenţe de limba engleza - scris, citit, vorbit fluent.
  • Studii Medii / Superioare absolvite
  • Descrierea jobului

    Angajare pe perioada determinata de 18 luni - prin agent de munca temporara Lugera.

  • Vinde produse si servicii din portofoliul companiei, catre clientii prospecti si cei din portofoliul alocat cu scopul de a isi atinge si depasi obiectivele de vanzari si criteriile de performanta alocate si comunicate lunar sau trimestrial.
  • Desfasoara activitati specific comerciale pe portofoliul de clienti repartizat de catre superiorul direct : analizeaza piata de clienti potentiali si pe cei din portofoliul alocat, ii contacteaza prin toate mijloacele de comunicare, le analizeaza nevoile si le propune solutii potrivite pe baza serviciilor si produselor din portofoliul Enel cu obiectivul de a pastra clientii existenti din portofoliu si de a aduce cat mai multi clienti noi.
  • Mentine relatia cu clientii existenti, urmarind furnizarea la standarde calitative inalte a serviciilor contractate de catre acestia prin participarea la intalniri directe, comunicari la distanta (email, telefon, posta) etc.
  • Analizeaza profilul, asteptarile clientilor potentiali si solicitarile clientilor existenti in vederea identificarii nevoilor lor specifice cu obiectivul personalizarii ofertelor comerciale conform cerintelor acestora.
  • Monitorizeaza derularea contractelor cu clientii alocati sau adusi in portofoliu pentru a se asigura de rezolvarea rapida a solicitarilor acestora, respectiv urmareste modul in care departamentele abilitate raspund la problemele reclamate de catre clienti.
  • Negociaza si semneaza contracte delegate de superiorul ierarhic
  • Reprezinta compania in relatia cu parteneri externi si interni.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite