Reprezentant Tehnic-livrari clienti
Manpower
Romania
8 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte :

  • Cunostinte de organizare a activitatii logistice
  • Cunoasterea procesului de productie si expeditie
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
  • Cunostinte solide : Excel, SAP
  • Limba engleza-fluent
  • Studii superioare
  • Descrierea jobului

  • Asigura derularea contractelor de vanzare - clienti externi si interni
  • Asigura contactul permanent din punct de vedere comercial cu toti clientii in vederea culegerii informatiilor de pe piata, a comenzilor, cererilor de produse noi, planificãrii livrãrilor conform cerintelor acestora si a disponibilitatilor ;
  • Colaboreaza cu departamentele interne (Cumparari, Logistica, Calitate, Financiar) in scopul gestionarii corecte a cerintelor primite de la Clienti si rezolvarii oricaror probleme aparute (ex.
  • intarzieri la plata fata de termenele agreate, intarzieri / intreruperi ale livrarilor atunci cand este cazul)