Specialist IT CrossFunction Applications
STAR TRANSMISSION
Sebes ,Romania
17 zile în urmă
source : wowjob

Responsabilitati

  • Administrare, Intretinere si Suport pentru aplicatii Cross Function.
  • Administrare servere si management profile utilizatori
  • Administrare clienti si integrare in platforma standard locala
  • Administrare servicii furnizori conform contracte de suport
  • Incident Management

  • Colaborare cu departamentele pentru definire cerinte si solutii pentru aplicatii noi sau schimbare aplicatii existente. Change management si Project management.
  • Administrare si dezvoltare platforma locala si centrala SharePoint
  • Intretinere pagina web STC, platforma Who is Who si alte aplicatii internet
  • CERINTE

  • Studii superioare IT
  • Experienta de lucru pentru suport in domeniul office (operare PC) si in retele de calculatoare.
  • Project Management in proiecte de implementare aplicatii sau sisteme IT
  • Activitati desfasurate in echipe de specialisti
  • Model de lucru bazat pe furnizare servicii IT corespunzatoare cerintelor de business
  • Administrare si dezvoltare Share Point
  • Instalare si configurare Microsoft Windows System Operation
  • Administrare Windows Server, Securitate informatii
  • Operare Microsoft Office (Excel, Word, Powerpoint)
  • Programare WEB (HTML, JAVA, PHP)
  • Engleza sau Germana nivel mediu sau avansat
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite