FARMACIST
PROFESSIONAL FARMA LINE
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii universitare : Facultatea de Farmacie;
  • Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor și avizat pe anul în curs;
  • Integritate și etică profesională.
  • Responsabilitate si spirit organizatoric;
  • Cunostinte operare PC.
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Initiativa si orientare catre client
  • Experiență pe o poziție similară reprezintă avantaj;
  • Descrierea jobului

  • Elibereaza medicamente si retete compensate si gratuite;
  • Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
  • Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
  • Supravegheaza activitatea asistentilor de farmacie;
  • Gestioneaza stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor, suprastocurile, pentru a reduce termenele de valabilitate critice si expiratele.
  • Posturile vacante sunt pentru orasele : CAMPINA SI BREAZA

    BENEFICII :

  • Pachet salarial motivant.
  • Tichete de masă;
  • Programe de training si instruire.
  • Posibilitatea de promovare profesionala si dezvoltare a carierei;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite