Analist Servicii Clienti (perioada determinata - 1 an)
ZIMROM SHIPPING SRL
Romania
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Candidatul ideal va demostra urmatoarele abilitati si cunostinte :

  • Orientare catre client si rezultate;
  • Gandire analitica, logica;
  • Abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate in comunicare si relationare;
  • Capacitate de invatare si adaptare rapida la schimbarile organizatorice / procedurale;
  • Capacitatea de lucru independent si rezolvare de probleme;
  • Cunoasterea tehnicilor de comunicare profesionala cu clientii;
  • Cunostinte utilizare PC (MS Office Word, Excel, INTERNET EXPLORER, OUTLOOK, SAP)
  • Foarte bune cunostinte de limba engleza, scris si vorbit;
  • Studii superioare;
  • Descrierea jobului

    Activitatea Analist Servicii Client cuprinde urmatoarele :

  • Urmarirea ofertelor catre clienti si derularea contractelor de transport;
  • Intocmirea si emiterea documentelor de transport;
  • Distribuirea documentelor ;
  • Asigura acuratetea datelor, informatiilor si ofertelor transmise si incadrarea in termenele prevazute conform normelor interne;
  • Asigura aplicarea si respectarea structurii de preturi a serviciilor oferite conform tarifelor impuse de armator;
  • Asigura respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei si a serviciilor oferite;
  • Postul este pentru perioada de 1 an cu posibilitatea extinderii acesteia.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite