Ofiter Colectare Debite - Teren
Banca Transilvania
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare absolvite, de preferinta economice sau juridice;
  • Experienta profesionala similara - minim 1an;
  • Disponibilitate ridicata la deplasari frecvente pe teren cu masina bancii;
  • Abilitati excelente de comunicare si de lucru in echipa;
  • Spirit de echipa, dinamism, orientare catre client si spre gasirea unor solutii;
  • Rezistenta la stres si efort prelungit;
  • Cunostinte foarte bune de utilizare a calculatorului.
  • Permis Conducere, categoria B - Obligatoriu;
  • Descrierea jobului

  • Sa analizeze in detaliu provenienta sumelor datorate de clienti si sa adapteze strategia privind fiecare client in parte, pe baza situatiei debitorului, a garantiilor si a asteptarilor viitoare, in confirmitate cu politicile si normele interne;
  • Deplasari frecvente pe teren in vederea colectarii debitelor provenite de la clientii bancii, persoane fizice si IMM;
  • Transmiterea propunerilor de incepere a actiunii legale impotriva debitorilor in cazul in care nu exista alta cale de recuperare a datoriilor fata de banca.
  • Iti oferim posibilitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top.

    Oferim un pachet atractiv de beneficii, traininguri de pregatire si perfectionare si oportunitati de dezvoltare a carierei.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite