Head Debt Collection
Excon Consultanta
Intrarea Liteni, Bucuresti, Romania
5 zile în urmă

Excon Consultanta (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Head Debt Collection pentru clientul sau, o companie care activeaza in domeniul bancar.

Cerinte

  • Studii superioare finalizate in domeniul economic;
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza scris si vorbit;
  • Cunostinte PC nivel mediu : (MS Office : Excel, Access, Word);
  • Foarte bune abilități analitice, interpersonale si de negociere;
  • Constituie un avantaj experienta in Retail Banking (finantari persoane fizice).

    Responsabilitati

  • Organizarea si dezvoltarea echipei de Recuperare Creante;
  • Managementul echipei din subordine prin dezvoltarea de programe de motivare si instruire;
  • Monitorizarea si controlul fluxului de creante;
  • Imbunatatirea proceselor de colectare ale debitelor;
  • Inregistrarea reclasificarii creditelor in categoriile curent, restant, depreciat, reclasificarea angajamentelor extrabilantiere, ajustarilor IFRS pentru deprecierea creantelor acordate clientelei si a ajustarilor prudentiale de valoare;
  • Responsabilitate fata de atingerea obiectivelor de calitate si cantitate (KPI);
  • Intocmirea de raportari lunare referitoare la activitatea desfasurata.

    Beneficii

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Training in house;
  • Masina de serviciu;
  • Recompensarea rezultatelor profesionale prin doua modalitati de bonusare.

  • LinkedIn 0
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite