Tehnician IT (Intership/Junior/Senior)
Rezolv IT
Romania
31 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Echipa RezolvIT se mărește !

Avem nevoie de specialiști în instalarea, configurarea și mentența calculatoarelor, serverelor, rețelelor de calculatoare, imprimantelor și multifuncționalelor.

Sunt disponibile posturi in echipele de suport IT - software remote si onsite.

Un post de tehnician networking - cablari utp / fo - data room - telefonie fixa si IP, configurari si depanari centrale telefonice

Mai avem și 2 locuri în programul de intership, poți aplica dacă ești pasionat de IT și iți dorești să caștigi experientă și să lucrezi alături de cei mai buni tehnicieni.

Se consideră avantaj :

  • experiență în posturi similare
  • cunoștințe instalare / configurare servere Windows / Linux (ad,mail,samba,ftp,http,dns,routing)
  • cunoștințe avansate de networking
  • cunoștințe de programare bash, perl sau php sau webdesign HTML / CSS
  • cunoștințe de mentenanța a imprimantelor si multifuncționalelor (curatare, mentenantă, reîncărcare cartușe);
  • Descrierea jobului

    Asiguri suport IT specializat utilizatorilor pentru rezolvarea incidentelor cauzate de software / calculatoare / retea

    si pregătești documentarea și raportarea activitați către clienți în sistemul de ticketing

    Cerințe minime :

  • cunoștințe diagnosticare și depanare hardware și software
  • cunoștințe diagnosticare și depanare rețele calculatoare / conexiuni internet
  • experiența în utilizarea soft-urilor tip remote desktop
  • cunoștințe pentru instalarea / configurarea / depanarea softurilor uzuale : SO Windows, clienți email(outlook, thunderbird), softuri tip office, cad, prelucrare foto
  • cunoștințe în configurarea și depanarea conturilor de email ( POP3 / IMAP / Webmail)
  • Beneficii :

  • pachet salarial atractiv
  • colectiv tanar, dinamic si placut
  • decontare transport
  • masina in functie de necesitati
  • telefon mobil, internet, laptop
  • sediu central la 1 min de statia de metrou Piata Munci
  • posibilitati de perfectionare si avansare catre posturi de ServerAdmin, IT Project Manager sau IT Account Manager;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite