Total Productive Management&SHE Manager
Adecco Resurse Umane
Romania
13 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie multinationala de prestigiu din industria alimentara Tehnical Product Manager & SHE Manager.

Candidatul ideal :

  • cel putin 3 ani experienta in domeniul tehnic / mentenanta / productie;
  • nivel ridicat de cunostinte si experienta in domeniul Safety care sa acopere activitati generale;
  • deschiderea catre noi informatii si abilitati de a le pune in practica ;
  • gandire strategica si analitica;
  • gandire inovativa si critica;
  • abilitatea de a lucra sub presiune;
  • orientare spre rezultat.
  • Calificari :

  • studii superioare in domeniul tehnic;
  • studii de certificare in domeniul SSM conform cerintelor legale;
  • cunostinte limba engleza nivel avansat;
  • diploma de master ( avantaj)
  • curs auditor pentru sisteme de management de Mediu si de Securitate si sanatate in munca( avantaj)
  • cunostinte Pachet Office, SAP
  • Obiectiv :

  • este responsabil de coordonarea , organizarea si oferirea de suport in executia si sustenabilitatea programului TMP,conform strategiei la nivel de fabrica;
  • coordoneaza organizatia catre o inalta performata prin dezvoltarea, urmarirea si executarea strategiei Safety,Mediu, SU, si Securitate la nivel de fabrica intr-un mod sustenabil.
  • Responsabilitati :

  • revizuieste anual viziunea si misiunea fabricii intr-un mod consistent si in linie cu directivele OpCo
  • ajusteaza strategia pe termen mediu si lung
  • comunica in mod eficient si relevant
  • setare targete si prioritatati
  • masurare si urmarire
  • plan de proiectare si inchidere gap-uri
  • Safety
  • Coordoneaza pillarul SHE
  • se asigura ca deciziile strategice luate la nivel de fabrica sunt in concordanta cu normele Safety
  • evalueaza nivelul de conformare al fabricii
  • organizeaza si coordoneaza activitatea pe linie de SSM, mediu, situatii de urgenta si PSI la nivel de fabrica
  • gestioneaza relatia cu organele de specialitate( ITM, ISU, ANM, Garda de mediu, Apele Romane etc)
  • conduce un proces eficient de investigare a unui accident de munca etc
  • Responsabil de Buget :
  • intocmeste bugetul TPM si urmareste implementarea lui
  • intocmeste bugetele de Safety si verifica implementarea lor
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite