Dispecer Distribuție
METRO Cash & Carry
Sediul Central:, Romania
5 zile în urmă

Candidat Ideal

  • studii medii,· experienta minim 1 (un) an· siguranta de sine;· bune capacitati de comunicare;· responsabilitate, constiinciozitate;· atitudine proactiva.
  • Descrierea jobului

  • organizeaza in baze zilnice transportul si distributia catre clienti
  • realizeaza si optimizeaza programarea distributiei corelat cu rutele zilnice prestabilite : realizeaza rutarea si centralizatorul incarcarilor zilnice;
  • asociaza cate o masina, un sofer si un manipulant insotitor pentru fiecare ruta;
  • organizeaza si supravegheaza respectarea programului de incarcari, de plecari si sosiri a autovehiculelor;
  • asigura respectarea incarcarilor programate si inmaneaza soferilor documentele necesare livrarilor de marfa;
  • vizeaza zilnic documentele de transport la sosirea soferilor din ruta;
  • controleaza si dispune masurile corespunzatoare privind curatenia si starea tehnica a masinilor inainte de incarcare;
  • verifica prin sondaj modul in care soferii isi desfasoara sarcinile in teren intocmind rapoarte;
  • raspunde de efectuarea livrarilor conform cu comenzile confirmate ;
  • tine legatura permanenta cu soferii in vederea informarii in timp real asupra problemelor;
  • ia masuri de solutionare imediata a problemelor de livrare aparute.
  • Valabilitate anunţ : până la 15.01.2018

    Daca ești interesat, trimite CV-ul tau la adresa resurseumane metro.ro, menționand în subiectul mailului postul pentru dorești sa aplici.

    Făcând clic pe "Continuați", sunt de acord cu termenii de confidențialitate și termenii de la Nevovo și suntem de acord să primim alerte relevante pentru posturile de e-mail. (anulați oricând) Vezi aici