BUCATARI, OSPATARI, LUCRATORI BUCATARIE
ROARMYCATERING
Romania
27 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal :

  • pregăteşte mâncărurile conform reţetarului respectând standardele în vigoare;
  • participă la determinarea necesarului de materii prime de comandat;
  • verifică termenele de garantie si perisabilitatea materiei prime;
  • debarasează şi asigură curăţenia bucătăriei;
  • asigură implementarea şi menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare.
  • respectă standardele de calitate a preparatelor realizate şi respectă termenele de execuţie a acestora;
  • păstrează în bune condiţii ustensilele şi aparatura din bucătărie;
  • respectă normele de igienă şi securitate a muncii;
  • Candidatul ideal :

  • asigură pregătirea meselor în vederea servirii mesei;
  • răspunde de respectarea programului de servire a mesei și asigură servirea la timp a hranei la mesele repartizate;
  • preia inventarul veselei de la schimbul anterior, pe bază de proces-verbal;
  • asigură efectuarea curățeniei în sala de mese și spațiile aferente servirii mesei;Asigură debarasarea și colectarea resturilor menajere / deșeurilor din sala de mese în ambalaje / butoaie special destinate și amenajate;
  • Descrierea jobului

    Specificaţiile postului :

  • studii medii;
  • diplomă de calificare în domeniu;
  • vechimea în specialitate : 1 an;
  • rigurozitate în ceea ce priveşte regulile de igienă în alimentaţia publică;
  • ordonat şi disciplinat;
  • capabilitatea de a pregăti produse alimentare reci şi calde în conformitate cu meniul prestabilit;
  • rezistenţă mare la stres;
  • atitudine pozitivă şi conciliantă în relaţiile cu clienţii şi colegii;
  • Beneficii :

  • salariu motivant.
  • tichete de masa.
  • conditii de lucru avantajoase.
  • mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere de profesionisti
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite