Operator casa de amanet si schimb valutar - FOCSANI
Credit Amanet
Romania
30 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

CreditAmanet cauta un nou coleg pentru ocuparea postului de Operator casa de amanet si schimb valutar!

Agentia Focsani se afla in incinta Focsani Mall.

Daca iti doresti sa lucrezi intr-o companie moderna, dinamica si in plina dezvoltare, alaturi de colegi tineri si bine pregatiti, te asteptam in echipa noastra!

Pentru a te alatura echipei CreditAmanet ai nevoie doar de :

  • studii medii sau superioare
  • cunostiinte medii de operare PC și utilizare a internetului
  • seriozitate, bune abilitati de comunicare si relationare
  • persoana organizata si proactiva
  • disponibilitate de a participa la cursul inițial de formare
  • disponibilitate pentru deplasari in partea de est a tarii (Piatra Neamt, Bacau, Galati).
  • Descrierea jobului

    Atributii si responsabilitati zilnice :

  • evalueaza validitatea monedei prezentate de client cu instrumentarul oferit de catre companie;
  • intocmeste documentele specifice schimbului valutar si efectueaza schimbul propriu zis;
  • efectueaza toate operatiunile cu numerar, incasari / plati, conform procedurilor de lucru;
  • intocmeste documentele contabile corespunzatoare operatiunilor cu numerar si se asigura de conformitatea lor;
  • la cererea clientilor prezinta oferta de schimb catre client, ofera informatii si suport.
  • evalueaza bunurile prezentate pentru amanet conform procedurilor si a instruirii efectuate de catre companie;
  • respecta cotatiile de evaluare stabilite de companie si comunica oferta clientilor in conformitate cu aceasta;
  • intocmeste contractele pentru acordarea imprumuturilor si urmareste desfasurarea lor;
  • realizarea si evidenta documentelor zilnice din agentia de lucru.
  • Asigura continuitatea activitatii in agentiile din partea de est a tarii (Bacau, Piatra Neamt, Galati) pe perioada concediilor angajatiilor din agentiile respective, acest aspect reprezentand aproximativ 30% din activitatea sa anuala.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite