Tehnician analiza electronica (m/f)
Robert Bosch SRL
Romania
18 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii liceale sau profesionale in domeniul electric
  • Bune abilitati in analiza tehnica
  • Experienta in utilizarea micrometrului, multimetrului si osciloscopului e avantaj
  • Abilitati bune de comunicare
  • Abilitatea de a lucra in echipa
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu
  • Disponibilitatea de a lucra in schimburi;
  • Descrierea jobului

  • Realizarea de masuratori electrice
  • Identificarea potentialelor vicii de calitate
  • Instalarea unor echipamente de testare
  • Planificarea si monitorizarea testelor la nivel de produs si componente
  • Oferire de suport pentru ingineri si pentru productie in cazul problemelor tehnice
  • Luarea de decizii in situatii urgente
  • Monitorizarea, documentarea si analizarea rezultatelor, pe baza unor reguli prestabilite
  • Mentenanta echipamnetelor de analiza
  • Capacitatea de a opera sisteme specifice de analiza precum MES sau DBexplorer;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite