Lacatus Mecanic
Adecco Resurse Umane
Romania
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, companie de productie, lacatus mecanic in Sfantu Gheorghe.

Cerinte :

  • disponibilitate de lucru in 2 schimburi
  • cunostinte desen tehnic
  • experienta pe un post similar
  • atestat profesional
  • Descrierea jobului

  • Remediaza deficientele de reglaj, elimina sursele de zgomot, vibratii, praf, scurgeri de aer comprimat, ulei, abur etc;
  • Regleaza mecanismele mecanice, hidraulice, pneumatice pentru respectarea parametrilor functionali specificati;
  • Identifica utilajul defect dupa zgomot, vibratii si modificarea parametrilor de lucru;
  • Identifica si utilizeaza unelte si scule potrivite executarii, repararii si inlocuirii pieselor defecte;
  • Inlocuieste reperul defect cu piesa de schimb corespunzatoare,verificand corectitudinea montajului cu instrumente adecvate;
  • Solicita executia unor repere ,piese speciale sectorului de prelucrari mecanice;
  • Executa suduri pentru diferite lucrari de instalatii si alte asamblari prin sudura;
  • Pregateste si verifica aparatele de sudura in vederea desfasurari activitatii in bune conditii;
  • Sa foloseasca metoda de sudare, materialul de adaos, gazul de protectie, tensiunea de sudare corespunzatoare pentru activitatea ce urmeaza sa o desfasoare;
  • Verifica si se asigura ca instalatia pe care urmeaza sa se efectueze lucrari de sudura, nu se afla sub tensiune si este separata de instalatiile electrice in functiune;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite