Ingrijitor batrani in azil - Germania
Dremo Personaldienstleistung GmbH
Romania
8 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • cunoștințe bune de limba germană (B1-B2), cunoașterea limbajului de specialitate - solicitantul trebuie să comunice independent la locul de muncă, să înțeleagă sarcina, să o execute conform instrucțiunilor, să descrie problema, să completeze rapoartele zilnice
  • câțiva ani de experiență la îngrijire bătrâni la domiciliu
  • și / sau pregătire profesională ca și îngrijitor de persoane vârstnice, infirmier sau asistent medical (m / f)
  • sau minim 6 luni experiență în staționar sau azil
  • capacitate de a lucra de sine stătător și cu atenție
  • rezistență fizică
  • disponibilitate, fiabilitate și capacitate de a lucra în echipă
  • cunoștințe informatice de bază
  • permis auto și mașină personală prezintă un avantaj
  • Descrierea jobului

  • realizarea îngrijirii de bază a rezidentului
  • ajutor în mobilizarea și activitățile zilnice ale rezidenților
  • respectarea și implementarea normelor de igienă
  • realizarea însărcinărilor
  • documentarea activităților desfășurate
  • Ce oferim noi :

  • un loc de muncă pe durată nedeterminată, cu un termen de probă de 6 luni
  • detașări de lungă durată
  • asigurări sociale și salariu tarifar atractiv
  • prime de concediu și Crăciun, suplimente pentru orele suplimentare
  • în jur de 1.400-1.700 euro net , mărimea salariului depinde de orele lucrate, clasa de impozitare și situația familială
  • îmbrăcăminte de lucru gratuită (la necesitate)
  • cazare gratuită
  • Nu percepem taxe și comisioane!

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite