RESPONSABIL RESURSE UMANE - TOPOLOVENI
SC FAIST ROMANIA SRL
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare, absolvent curs de calificare Inspector resurse umane;
  • Experienta in activitati de administrare de personal, salarizare si lucru cu REVISAL
  • Cunostinte solide de legislatia muncii;
  • Foarte bune cunostinte de operare PC : Excel, Word, Internet etc;
  • Capacitate de planificare a muncii si organizare;
  • Capacitate de a lucra simultan pentru mai multe proiecte, in conditii de stres;
  • Abilitati de exprimare coerenta orala si scrisa;
  • Capacitatea de a respecta termenele de finalizare;
  • Limba engleza nivel mediu
  • Cautam o persoana serioasa, riguroasa si constiincioasa, orientata spre rezultate si foarte atenta la detalii, care sa aiba abilitati de comunicare si lucru in echipa, cu capacitatea de a lua decizii rapide, responsabila si eficienta, cu foarte bune abilitati organizatorice, atenta la detalii si cu initiativa.

    Descrierea jobului

  • Intocmirea dosarului complet de personal, a tuturor formelor de angajare, in conformitate cu prevederile legale, arhivarea si pastrarea acestora in conditii optime;
  • Modificari la contractele individuale de munca (acte aditionale contracte, decizii, incetari contracte, suspendari contracte etc.
  • in termenele legale si actualizarea in permanenta a bazei de date conforma modificarilor, pentru evidenta clara a informatiilor legate de personalul angajat;
  • Operare si transmitere Revisal in termenele legale si asumarea raspunderii privind operarea in Revisal;
  • Intocmirea pontajului lunar pentru clientii din portofoliu, calculul salariilor, a retinerilor, popririlor
  • Intocmirea statului de plata pe baza informaţiilor specifice (pontaje, concedii medicale, concedii de odihnă, concedii fără plată, invoiri, absente nemotivate, prime de vacanta, alte beneficii salariale, modificări salariale) -
  • prin utilizarea programului informatic de salarii ;
  • Intocmirea situatiilor referitoare la calculele salariale;
  • Generarea declaratiei D112 din programul de salarii ;
  • Verificarea lunara salarizare / D 112 si efectuare corectii daca este cazul (rectificative);
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite