OPERATOR CNC
Grand Design
Romania
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Angajam : OPERATOR CNC cu experienta in operare masina debitare jet apa si jet plasma.

MAGAZIONER, LACATUS si AJUTOR SEF ATELIER, cunostinte autocad 2D.

  • Cunostinte programe de proiectare - cunostinte desen tehnic (citire, interpretare)
  • Experienta in lucrul cu masini unelte cu comanda numerica, preferabil masina de debitare cu apa (constituie avantaj lucrul cu masini de debitare CNC asemanatoare, ex.
  • masina de debitare cu laser, plasma oxigaz)
  • Descrierea jobului

  • operarea masinii de debitare cu apa ( WaterJet Cutting Machine ) si a masinii de debitat cu jet de plasma de inalta definitie ;
  • supravegherea procesului de debitare ;
  • realizarea ofertelor si transmiterea catre clienti ;
  • analizarea si procesarea, in CAD, a desenelor si schitelor primite de la clienti;
  • stabilirea planelor de croi, manipularea materialelor, verificarea reperelor realizate;
  • inregistrarea lucrarilor prestate si alte lucrari necesare bunei desfasurari a activitatii;
  • gestionarea timpului de lucru, a materialelor, intocmirea devizelor si planificarea comenzilor;
  • efectuarea activitatii de mentenanta prevenitva si corectiva pana la un anumit nivel;
  • asigurarea calitatii pentru produsele realizate conform planului de control;
  • participarea la actiunile de imbunatatire continua din cadrul companiei;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite